Client News

EFPE: Zdraví a kondice klientů nad komerčními trendy

Publikovala:

Přední evropská škola sportovně-zdravotních systémů EFPE nastupuje do popředí české fitness scény po 13 letech budování pevných základů v České republice.

European Fitnesssystems Professional Education (EFPE) je přední soukromá švýcarská společnost zabývající se vzděláváním a doškolováním instruktorů sportovních, sportovně rehabilitačních a výživových programů. European Fitnesssystems Professional Education je synonymum pro nejvyšší evropskou kvalitu v rámci fitness, wellness a zdraví obecně. EFPE působí ve Švýcarsku, Německu a Rakousku již více než 13 let.

EFPE zahrnuje sportovně-zdravotní tréninkové systémy jako na příklad European Aerobic, European Muscle Power (EMP), European Taebo (ETB), European Weights, European Power Stretch (EPS) nebo European Spin Gym (ESG) – rehabilitační cvičení na páteř. Vysoká kvalita instruktorů EFPE je zaručena náročným školicím systémem obsahujícím i pravidelné povinné osvěžujícími doškolovací semináře – takzvané Refreshings. EFPE CZECH je dceřinou společností EFPE.

Výhradním držitelem licence EFPE CZECH pro Českou a Slovenskou republiku je Kateřina Masopustová, která vede školicí team v Čechách již od roku 2001 a postupně přináší do ČR a na Slovensko jednotlivé sportovní systémy EFPE.

EFPE staví zdraví a komplexní rozvoj instruktorů a klientů nad veškeré komerční trendy, které nás pravidelně zaplavují. Díky přirozenosti sportovně-zdravotních systémů nacházíme sílu dělat to, co je správné, zdravé a především velmi efektivní pro rozvoj těla. Klienty vedeme k poznání vlastního těla a vlastních hranic, které je třeba občas překonat, aby se člověk mohl vyvíjet dál,“ říká Katka Masopustová. „Setkání s EFPE byla pro mě určitá náhoda. Na druhou stranu poté, co jsem objevila hluboké hodnoty těchto systémů, jsem se je chtěla naučit a být schopná je nabídnout i našim lidem,“ dodá.

Bývalá juniorská mistryně světa ve veslování sází na zdravé cvičení 

Katka Masopustová je mimo jiné juniorská mistryně světa ve veslování z roku 1991. V letech 1995 až 2001 byla vedoucí školicího týmu Mezinárodní Fitness a Aerobic Akademie (IFAA CZECH). Má bohaté pedagogické zkušenosti; pro IFAA CZECH vytvořila know-how celého školícího systému akreditovaného školení Aerobik instruktor a specializovaných nástavbových školení. Od roku 2001 se částečně stáhla do ústraní a pracovala pouze s úzkým okruhem lidí, kteří se nadchli pro sportovní systém ETB (Taebo).

Principy práce EFPE se výrazně liší od práce klasické české fitness scény a pro spolupráci nebyl žádný styčný bod,“ říká. Nyní po 13 letech se Katka Masopustová rozhodla opět vstoupit na českou fitness scénu zcela samostatně i s uceleným konceptem nabídky fitness programů a početnou skupinou profesionálně vyškolených instruktorů v originálních systémech EFPE.

Komplexní systém, profesionální instruktoři 

Od roku 2001 bylo v České republice vyškoleno cca 400 instruktorů EFPE. V současné době jsou referenty školy EFPE CZECH Katka Masopustová, Nicole Vraná Mardešicová, David Kuchařík a Lucie Rožničková. 

Koncept práce EFPE a jejich instruktorů se odlišuje od všech českých i mezinárodních škol tím, že všechny sportovní systémy jsou ochrannými registrovanými známkami a instruktor je povinen dodržovat koncept lekce,“ říká Masopustová. „Díky mému rozsáhlému vzdělání v oblasti lidského těla a více než dvacetiletým zkušenostem s vlastním tréninkem jsem svůj profesní život bezvýhradně spojila s těmito systémy, jejichž jsem nositelem pro celou Českou i Slovenskou republiku. Účinnost sportovních systémů jsem mohla sledovat v průběhu mnoha let jak na sobě, tak na mnoha klientech, kamarádech, známých i instruktorech,“ dodá.

Celodenní cvičení pod širým nebem – již v neděli 21. září v areálu Žluté lázně 

V září 2014 se škola EFPE představuje široké veřejnosti, aktuálním i potencionálním klientům celodenní velkolepou akcí cvičení pod širým nebem, která zahrnuje nejen sedm lekcí cvičení, ale také tři show EFPE týmu pro diváky. Akce se bude konat v areálu Žluté lázně – Praha 4 Podolí v neděli, 21. září, od 10h do 18h.

10668599 759292674117429 1623686722 N

Akce je otevřená a vhodná pro všechny lidi, kteří mají zájem o zdravotně nezávadný a opravdu efektivní trénink bez ohledu na věk a aktuální fyzickou kondici. Akci organizuje European Fitnesssystems Professional Education Czech s.r.o. a její partner Hit Fitness Flora.

Kontakty pro média:
Katka Masopustová
Zástupkyně EFPE v České republice
katkamasopustova@icloud.com
+420 602 370 157 +420 602 370 157 +420 776 574 925
www.efpe.cz. 

Tisková zpráva ke stažení v .DOC formátu